pood@reload.ee +372 513 2238  Pärnu Savi 3/4

Teenused

Relvade komisjonimüük

Reload OÜ pakub Teile head võimalust müüa enda kasutatud relva lihtsalt ja murevabalt, kastuades selleks meie komisjonimüügi teenust.

Enda poolt pakume:

 • Korrektset ja atraktiivset müügikuulutust, mis ilmub suuremates kasutatud relvade portaalised ja Reload OÜ e-poes
 • Relva hoiustamist ja presenteerimist meie müügisalongis
 • Vajadusel proovilaskude sooritamist lasketiirus
 • Potensiaalse kliendi nõustamist pikaajalise kasutatud relva müügi kogemusega müügipersonali poolt
 • Järelmaksu taotlemine liisingu ja järelmaksuga tegelevatelt ettevõtetelt ( meie koostööpartnerid on SVEA ja LIISI)
 • Relva müügieelset kontrolli ( relva hooldamine, varuosade vahetamine, hindamine jne.)
 • Relvaloa ja -soetsusloa taotlemise nõustamist
 • Kõik müügis olevad relvad on nõuetekohaselt valvatud

Tingimused:

 • Komisjonimüügi tasu alates 5% müügihinnast
 • Müügisalongis presenteeritava relva korral on hoiutasu alates 0,25eur/päev

Põhilised tingimused müüki toodavale relvale:

 • Relv peab olema tehniliselt korras
 • Relv peab olema puhastatud
 • NB! Soovi korral võime Teie relva välja osta. Selleks teeme Teile Personaalse pakkumise.

 

Tulirelva laskekõlbmatuks muutmine

Reload OÜ omab õigust muuta relvi laskekõlbmatuks ja kontrollida selle laskekõlbmatuse nõuetele vastavust. Laskekõlbmatuks muudetud relv peab välja nägema korralik. Kõik tööd on teostatud vastavalt Eesti Vabariigis kehtestatud nõuetele. Laskekõlbmatuks muutmine ( deaktiveerimine) toimub tulirelva olulise osa mehaanilise töötlemise teel, mille tulemusena relv kaotab lasu sooritamise võime. Relvaseadust ei  kohaldata relvale, mille vastavus laskekõlbmatusnõuetele on tuvastatud ja mille kohta on väljastatud Politsei- ja Piirivalveameti poolt laskekõlbmatust kinnitav tõend. Relva tunnistab laskekõlbmatuks pärast relva laskekõlbmatuks muutmist või laskekõlbmatusnõuetele vastavuse tuvastamist Politsei- ja Piirivalveamet. Relva laskekõlbmatuks tunnistamisel väljastatakse laskekõlbmatust kinnitav tõend, vastavalt Euroopa Komisjoni rakendusmäärusele (EL) 2015/2403, 15 detsember 2015 lisa 3 alusel.

Relva laskekõlbmatuks muutmine

 • Relvaomanik või -valdaja esitab Politsei- ja Piirivalveametile taotluse laskekõlbmatuks muutmise loa saamiseks. Taotluse vormi leiad Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt.
 • Politsei- ja Piirivalveamet vaatab taotluse läbi ühe kuu jooksul, arvates riigilõivu tasumisest ja kõigi nõutavate dokumentide esitamise päevast. Loa andmisest keeldumine tehakse taotlejale teatavaks kolme tööpäeva jooksul pärast sellise otsuse vastuvõtmist.
 • Luba on kehtiv üks kuu. Kui luba ei olnud võimalik kasutada ühe kuu jooksul, pikendab Politsei- ja Piirivalveamet load kehtivustähtaega ühe kuu võrra, kui pikendamise taotlus on põhjendatud ja esitatud enne loa kehtivustähtaja möödumist (loa pikendamise eest ei pea tasuma riigilõivu).
 • Relvaomanik esitab loa ja annab relva laskekõlbmatuks muutmiseks Reload OÜ-le. Kui relv on politseis hoiul ja isikul ei ole õigust relva käidelda, siis ta lepib kokku Reload OÜ-ga relva transpordi või tuleb koos sama liiki relvaluba omava isikuga relvale järgi, et tuua relv Reload OÜ-sse.
 • Reload OÜ teeb vastavad toimingud, et muuta relv püsivalt laskekõlbmatuks ning väljastab isikule relva laskekõlbmatust kinnitava tunnistuse.
 • Isik ise või Reload OÜ (vastavalt kokkuleppele) viib relva koos laskekõlbmatust tõendava tunnistusega PPA teenindusse. Relva omaniku- või valdajaga võetakse ühendust ning väljastatakse laskekõlbmatuks muutmise tõend.
 • Laskekõlbmatuks muutmise tõendit tuleb säilitada koos laskekõlbmatuks muudetud relvaga.
 • Relvade laskekõlbmatuks muutmise hind kujuneb relva liigist. Hinnapäringu saamiseks palun pöördu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Tulirelvade hooldamine

Reload OÜ pakub võimalust tuua oma relv hooldusesse. Teostame teie relvale hooldust ning kontrolli. Hoolduse käigus kontrollime ka relva üle ja kui leiame mingi vea anname sellest teada. Ettevõtte relvurid omavad teadmisi erinevate relvade hooldamisest ning kasutavad ainult kvaliteetseid hooldusvahendeid.

Korralikult hooldatud relv kestab kaua. Tulirelva töökindluse tagamiseks ning tööea pikendamiseks on vaja seda puhastada ja hooldada:

 • Pärast tulistamist
 • Kui relv on olnud ekstreemsetes ilmastikuoludes (kõrge niiskus, suured temperatuuri erinevused)
 • Kindlate ajavahemike järel (soovituslikult vähemalt üks kord kuus)

Tulirelva osaline hooldus, mille üldpikkus on üle 600mm: hind alates 15 eurot

Tulirelva täielik hooldus, mille üldpikkus on üle 600mm: hind alates 25 eurot

Tulirelva osaline hooldus, mille üldpikkus on kuni 600mm: hind alates 10 eurot

Tulirelva täielik hooldus, mille üldpikkus on kuni 600mm: hind alates 20 eurot

 

Relvade või laskemoona hoidmine teenusena

Reload OÜ pakub lühiajalist, kui ka pikema ajalist relvade ja laskemoona hoiustamise teenust. Mõningal juhul ei soovita tulirelvi kodus hoida, siis saab oma tulirelva turvaliselt hoiustada meie juures. Relvade kättesaamine toimub kokkulepitud aegadel. Hoiule andmisel koostatakse kahes eksemplaris relva ja/või laskemoona üleandmise-vastuvõtmise akt. Pikemaajalise hoiustamise korral koostatakse lisaks aktile sellekohane hoiuleping.

Relvade ja laskemoona hoiustamine 24 tundi: 2,5 eurot

Relvade ja laskemoona hoiustamine üks kalendrikuu: 15 eurot

Relvade ja laskemoona hoiustamine üks kalendriaasta: 150 eurot

 

Relvade ümbertegemine ja parandamine

Reload OÜ pakub võimalust tuua oma relv remonti. Kui on läinud midagi relval katki või kui relv tõrgub ja ei tööta, siis too oma relv meile, kontrollime üle ning võimaluse korral parandame.

Hind kokkuleppel.

 

Relvakappide valmistamine

Reload OÜ valmistab relvakapid vastavalt kliendi soovile. Valmistoodanguid saab näha Reload OÜ e-poes. Hinnapäringu ja täpsema info saamiseks palun pöördu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.